еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Вратено македонското знаме на Кораб

По примитивниот чин на група „планинари“ и Изет Шулку, за кој Министерството за внатрешни работи информираше дека не е македонски државјанин, македонското знаме повторно се вее на Голем Кораб.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Мк Пиреј (@mk.pirej)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лицето кое го симна македонското знаме на Кораб не е македонски државјанин

(Видео) Македонското знаме на Кораб заменето со албанско, примитивен чин на „планинари“

Видео: Инстаграм

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Оптимистичка прогноза на ММФ: Инфлацијата во светот ќе забави, намален ризикот од рецесија

Редакција

Од Ковид-19 починаа седум лица, дополнително пријавени уште петмина

Редакција

Доктор Лазаров: „Ниту може рано да дијагностицираме, ниту пак да изолираме, со тоа свесно и намерно се пушта цел народ низ вода“

Редакција