еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Македонското знаме на Кораб заменето со албанско, примитивен чин на „планинари“

Примитивен чин на група „планинари“ и извесен Изет Шулку на Кораб.

Го симнале македонското знаме и ставиле албанско, а Шулку на својот Фејсбук профил пред два дена објавил и видео под кое напишал дека „Кораб е на Албанија и таму нема место за македонското знаме“.

Шулку има објавено и видео како го кине знакот на македонски јазик на кој има информации за врвот Кораб.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лицето кое го симна македонското знаме на Кораб не е македонски државјанин

Видео: Шулку/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

НЛБ го подобри својот ЕСГ рејтинг

Редакција

Грција и Македонија да го остават спорот надвор од НАТО, порачуваат од Пентагон

Редакција

Вакцината на „АстраЗенека“ за Ковид-19 повлечена од пазарот на ЕУ поради несакани ефекти

Редакција