еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Приведен новинарот Фуркан Салиу

Денеска за време на фудбалски натпревар во селото Коњаре е приведен новинарот Фуркан Салиу.

IN7.tv објави снимка:

Тој заедно со неговиот снимател го следел фудбалскиот натпревар, а неофицијално е уапсен, бидејќи физички нападнал полицајци.

Инцидентот како што објавија повеќе медиуми, бил поради тоа што Салиу им се спротиставил на полицајци кои сакале да уапсат момче.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пиштолот е со дозвола, не нападнав никого, се јави новинарот Фуркан Салиу

Да не се врши притисок врз полицијата: Министерот Тошковски за приведувањето на Фуркан Салиу

Пронајден и пиштол: МВР со детали зошто е приведен новинарот Фуркан Салиу

Видео: IN7.tv

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тевдовски до пратениците на СДСМ: Ако го укинете прогресивниот данок не сте социјалдемократи

Редакција

Истражување на Аналитика: Епидемија на насилство во средните училишта

Редакција

„Лос Анџелес тајмс“ го вброи „Медена земја“ меѓу четирите најсериозни кандидати за „Оскар“

Редакција