еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Самит на НАТО: Бајден порача дека Русија нема да победи

Во својот говор за добредојде на лидерите на НАТО на Самитото на Алијансата во Вашингтон, кој започна синоќа, американскиот претседател Џо Бајден порача дека Русија нема да победи во војната во Украина и најави дополнителна помош за земјата.

„Војната ќе заврши со тоа што Украина ќе остане слободна и независна земја. Русија нема да победи, Украина ќе победи“, рече Бајден.

Тој порача дека воената алијанса е „помоќна од кога било“, бидејќи се соочува со „клучен момент“ со војната меѓу Русија и Украина и предупреди дека „автократите го срушија глобалниот поредок“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Мицкоски до Орбан на групната фотографија од Самитот на НАТО

Фото: Влада/видео: ABC News

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Се додека не се избере економски оператор, БЕГ мора да испорачува топлинска енергија, вели Битиќи

Редакција

Каков имот пријавила несудената конзулка Бесмира Ејупи

Редакција

Угостителите да работат до 21 часот, а административците од дома и во смени, препорача Комисијата за заразни болести

Редакција