еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) „Ќе преживеам“ – прв дует на Александар Тарабунов и Димитар Андоновски

Македонските пејачи Александар Тарабунов и Димитар Андоновски го објавија својот прв дует.

Станува збор за песната „Ќе преживеам“, а која е резултат на долгогодишна соработка и пријателство меѓу нив и е остварување на нивните дамнешни планови, но и најава за она што ќе следува од нив во периодот кој доаѓа.

За песната е направено и видео, снимено во винаријата „Кралица Марија“ во Демир Капија.

Фото/видео: Промо

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Кои се најуспешните градски хотели во Македонија

Редакција

Во Софија на улица убиен контроверзниот бизнисмен Алексеј Петров

Редакција

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко позитивен на Ковид-19, хоспитализиран е на Инфективната клиника во Скопје

Редакција