еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Во Батинци било пукано во браќа, од кои едниот почина, мотивот непознат

Вчерашното пукање во скопско Батинци во кое загина едно лице е во фокусот на јавноста.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Едно лице убиено, а друго е повредено при пукање во Батинци

Медиумите објавија дека лицата кои пукале во браќата Ибраимовски биле маскирани и пукале од возило “мерцедес“ со германски регистарски таблички, а браќата биле во џип „форд“ со италијански регистарски таблички.

Телевизијата Алфа објави дека убиенот е 34-годишникот Абдуљ Басри Ибраимовски, а неговиот брат Зејнељ Ибраимовски, кој е три години помал, со простретлна рана во десното рамо бил пренесен на скопските клиники.

Мотивот засега е непознат. Неофицијално, како што објави телевизијата, пукањето се поврзува со криминална пресметка или со крвна освета.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Досега попишани 308.551 граѓани

Редакција

Почина пожарникар при гаснење на пожар во Скопје

Редакција

(Галерија) Се отвори нов ресторан „Лантерн“ во Дебар Маало

Редакција