еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Времето денеска променливо облачно со слаб локален дожд, магла во одделни котлини

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Во западните делови ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 4, а максималната ќе достигне од 8 до 14 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно и магливо. Околу пладне ќе има услови за слаб дожд. Минималната температура ќе се спушти до 1, а максималната ќе достигне 9 степени.

Според прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи, и утре (четврток) ќе се задржи променливо облачно време со слаб локален дожд, а по одделни котлини ќе има појава на магла со променлив интензитет.

Преодно стабилизирање на времето ќе има в петок, а нов влажен бран со врнежи претежно од дожд повторно се очекува во сабота попладне и во недела.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

УХМР најавува снежна покривка во поголемиот дел од државата

Редакција

Најчитани на еМагазин за 2020 година: Персоналот почна да се разболува од корона вирусот, со вашите теории на заговор ќе го убиете па лечете се сами, порача Каламарас

Редакција

Штипскиот градоначалник Николов се прости од 22-годишната девојка која си го одзеде животот: „Каратистка, вредна медицинска сестра, прекрасна личност“

Редакција