еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Девизните резерви на Македонија во јуни 4,3 милијарди евра, се зголемиле за 44 милиони евра

Девизните резерви на Македонија на крајот од јуни изнесуваат 4.337,5 милиони евра и во однос на претходниот месец забележале зголемување за 44 милиони евра, информираа од Народна банка.

Најголем дел од девизните резерви се пласирани во хартии од вредност (60,1 %), по што следуваат валутите и депозитите (28,8 %) и монетарното злато (11,1 %).

Фото: Унсплеш

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вкупно 955 лица до 19 години во Македонија се заразиле со корона вирусот

Редакција

Кој е јавниот интерес од објавување на фотографија од Јанева во куќен притвор?

Редакција

Фонд за здравство одбил да го покрие лекувањето на Леонид во Виена, затоа што не се лекувал, туку се рехабилитирал

Редакција