еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Европа ќе дели дивиденда од 50 денари бруто по акција

Европа АД Скопје ќе дели дивиденда, информираа од Друштвото преку Македонската берза.

Вкупниот износ за оваа намена е 11.501.700 денари бруто, а е обезбеден од добивката минатата година.

Висината на дивидендата е 50 денари бруто по акција.

Последен ден на тргување со право на дивиденда е 03.06.2024 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Европа лани со намалена добивка за 20%

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Новогодишна магија во Охрид

Редакција

Можно зголемување на каматите, успорување на растот на цените наскоро и кај нас, предвидува Бишев

Редакција

Цената на зејтинот „Брилијант“ намалена за 40 денари, велат од „Витаминка“

Редакција