еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Едно лице убиено, а друго е повредено при пукање во Батинци

Од Министерството за внатрешни работи (МВР) информираа дека денеска во 09,25 часот во СВР Скопје е пријавено дека во селото Батинци, скопско, две лица со патничко возило „мерцедес“ пукале кон патничко возило „форд“ во кое биле А.Б.И. (34) и З.И. (31), двајцата од селото Црн врв.

На местото на настанот починал А.Б.И., а З.И. се здобил со повреди и е пренесен за укажување лекарска помош во Ургентен центар-Скопје.

СВР Скопје во координација со Одделот за специјални полициски операции и Одделот за воздухопловни единици преземаат мерки и активности за пронаоѓање на сторителите и расчистување на случајот, велат од таму.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лекот „Фавира“ за лечење на Ковид-19 ќе биде достапен и кај нас: Да не се користи на своја рака, туку по препорака на лекар

Редакција

Апел од Град Скопје: Не палете огнови за Бадник

Редакција

Таравари може да обжали, но од формално-правен аспект јас сум претседател на АА, вели Села

Редакција