еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЕСМ склучи договор со “Спектартермо“, вреден 1,4 милион евра

Акционерското друштво за производство на електрична енергија, Електрани на Северна Македонија (ЕСМ), во државна сопственост, Скопје, склучи договор за сервис и редовни периодични прегледи на гасни мотори (Енергетика), со друштвото за градежништво и градежно занаетчиски работи Спектартермо ДОО Скопје.

Договорот е во вредност од 91.617.325 денари или 1.489.713 евра.

Сите детали ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Koja e Марковски компани, која добива милионски тендери на ЕСМ

ЕСМ склучи договор со „Спектартермо“ вреден 3,4 милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Најмногу дожд наврна во Прилеп и Берово, времето и денеска нестабилно со дожд и грмежи

Редакција

Починаа три нови лица од Ковид-19 помеѓу кои и 44-годишна пациентка од Струмица

Редакција

До средината на март ќе бидат затворени поголемите хотели на охридско-струшкото крајбрежје

Редакција