еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЕСМ склучи договор со „Спектартермо„ вреден 1,4 милион евра

Акционерското друштво за производство на електрична енергија Електрани на Северна Македонија (ЕСМ), во државна сопственост, Скопје, склучи договор за сервис на гасни мотори (Енергетика), со друштвото за градежништво и градежно занаетчиски работи Спектартермо ДОО Скопје.

Договорот е во вредност од 86.140.000 денари или 1.400.650 евра.

Сите детали ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕСМ склучи договор со „Спектартермо“ вреден 2,1 милиони евра

ЕСМ склучи договор со “Спектартермо“, вреден 1,4 милион евра

ЕСМ склучи договор со „Спектартермо“ вреден 3,4 милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Воведена авиолинија Женева-Скопје со „easy Jet“, летови ќе има трипати неделно

Редакција

Млекара Здравје ќе го освојува ЕУ пазарот со добивањето на престижниот IFS стандард за безбедно производство

Редакција

(Видео) Покачување на сите плати за 78%, 60 часа работа неделно е враќање во 19 век, порачаа синдикатите на денешниот протест

Редакција