еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Загина 35-годишен возач на камион во сообраќајка пред ГП Богородица

Од Министерството за внатрешни работи (МВР) информираа дека на автопатот од клучката Гевгелија кон Граничниот премин Богородица се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „ман“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Б.Ј. (35) од с.Селемли, Општина Богданци и товарно возило „ивеко“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од С.А. (26) од с.Стојаково, Општина Богданци.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Б.Ј., кој на пат кон Комплекс клиники „Мајка Тереза“ им подлегнал на повредите, а лекар констатирал смрт.

С.А. се здобил со телесни повреди, констатирани во Општата болница Гевгелија, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Гевгелија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопје има иста кумулативна инциденца како Дебар

Редакција

(Фото) Османи и неговиот украински колега си разменија дресови

Редакција

Тупанчески и Нуредини не се повеќе министри

Редакција