еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Загина 42-годишен мотоциклист на автопатот Скопје-Велес

Вчера на автопатот Скопје-Велес во близина на тунелот „Бадар“ загинал 42-годишен мотоциклист.

Како што информираа од Министерството за внатрешни работи станува збор за Е.А.(42) од Гостивар, кој со мотор „Дукати„ излетал од коловозот

Починал на лице место.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Фотографот Едмонд Амзаи е загинатиот мотоцилист, зад себе остави сопруга и син

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За првпат во историјата на САД разрешен претседател на Претставничкиот дом

Редакција

Починаа четворица пациенти од корона вирусот, тројца од Скопје и еден од Гостивар

Редакција

Град Скопје ќе ја продава барокната Градска куќа

Редакција