еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

За надоместоци на менаџментот на ЗК Пелегонија лани над 4 милиони денари

Во Годишниот извештај за работењето лани, објавен преку Македонската берза, ЗК Пелагонија АД Битола објави и дека минатата година за надоместоци на Одборот на директори биле издвоени 4.061.116 денари.

Одборот на директори за тој период го сочинуваат Цветан Панделески, претседател и неизвршен член, Весна Белешовска Бунтеска, извршен член, Александар Георгиев, неизвршен член, Анета Ѓоргиев, неизвршен член и Селаудин Арифи, неизвршен член.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЗК Пелагонија со добивка и намалени приходи во првиот квартал

ЗК Пелагонија лани со добивка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Комората на трговци од Солун одби да дојде во Скопје заедно со Ципрас

Редакција

Нови 721 случаи на Ковид-19 од 3.816 тестирања

Редакција

Топ пет акции на Македонската берза со најголем пораст

Редакција