еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

За 10% порасна цената на патарините во Србија

Цената на патарините во Србија од 10. јули поскапува за 10%, пренесуваат српските медиуми.

Според новиот ценовник, цената на патарината на патот од Белград до Ниш Југ ќе изнесува 1.130 динари. Старата беше 1.020 динари.

Цената на патарината на патот Белград – Суботица ќе биде 800 динари, Белград – Шид, 500 динари, Обреновац – Прељина, 560,динари, Белград – Врбас, 470 динари, Белград – Димитровград, 1.670 динари…

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ана Павловска-Данева стана уставен судија

Редакција

Дури 710 поранешни функционери не поднеле анкетен лист кога им завршила функцијата, велат од Антикорупциска

Редакција

Колкава плата има Иванов: Највисока плата во регионот има словенскиот претседател Пахор

Редакција