еМагазин
Image default
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Зголемувањето на пензиите ќе биде на два пати по 2.500 денари, во септември и март

Владата на првата седница расправаше за зголемување на пензиите за 5.000 денари.

На седницата беше одлучено ова зголемување да се реализира на два пати, од кои првата исплата од 2.500 денари ќе биде во септември, а втората од 2.500 денари ќе следува во март.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонската Влада се подготвува за Брегзит: Во консултација со ЕУ ќе се преговара со Британија

Редакција

Русија со закани кон Шведска и Финска: Пристапувањето во НАТО би имало сериозни воени и политички последици

Редакција

Телма: Внукот на Ахмети има 4 фирми

Редакција