еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Зеќирија Ибрахими нов претседател на Алтернатива

Зеќирија Ибрахими е новиот претседател на владејачката Алтернатива, која е дел од коалицијата „Вреди“.

Тој беше избран на вчерашниот вонреден изборен Конгрес на партијата, откако Африм Гаши поднесе оставка, за да стана претседател на македонското Собрание.

До неговиот избор в.д. претседател на партијата беше Беким Сали.

Фото: Гаши/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Посетата на рускиот министер Лавров на Србија откажана откако му се забрани да лета над Македонија, Црна Гора и Бугарија

Редакција

Топ 10 најтргувани акции на Македонската берза во март

Редакција

Грчки државјанин починал во казино во Битола

Редакција