еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила Елена Петрова, новата директорка на УЈП

Елена Петрова, кадар на ВМРО-ДПМНЕ, е нова директорка на Управата за јавни приходи (УЈП).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Елена Петрова е нова директорка на УЈП

еМагазин го разгледа нејзиниот анкетен лист кој го доставила до Антикорупциската комисија кога станала дополнителен заменик-министер за финансии во последната техничка Влада.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Која е Елена Петрова, новата директорка на УЈП

Каков имот пријавила

На свое име пријавила стан во скопска Кисела Вода.

И таа и нејзиниот сопруг возат Пежо.

На име на сопругот пријавила и оружје, а на свое име животно осигурување.

На свое име, на име на сопругот и на име на децата пријавила орочени депозити.

На име на сопругот пријавила сопственост на две фирми, Ател ДООЕЛ, Свети Николе и Еко канда ДОО.

На свое име пријавила и побарување од 160 илјади денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавил Бобан Николовски, новиот директор на Царина

Бобан Николовски нов директор на Царинската управа

Фото: ВМРО-ДПМНЕ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Обвинение за мајка и ќерка од Струмица кои не ги почитувале мерките за изолација: Се расправале со полицијата

Редакција

И детската болница во Козле ќе прима Ковид-19 позитивни пациенти

Редакција

(Видео) Пендаровски во Охрид се сретна со претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел

Редакција