еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Валбон Лимани, кој е избран за в.д. градоначалник на Гостивар

Бидејќи Арбен Таравари стана министер за здравство, за в.д. градоначалник на Општина Гостивар е избран Валбон Лимани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Валбон Лимани стана в.д. градоначалник на Гостивар

Лимани на функцијата доаѓа од позицијата претседател на Советот на Општината.

еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист кој го доставил до Антикорупциската комисија кога стапил на оваа функција.

Каков имот пријавил

На свое име има стан во Гостивар.

Вози Форд фиеста.

На име на родителите пријавил стан, деловен простор и земјиште во Гостивар, како и куќа во Маврови Анови.

На свое име пријавил и кредит од 1,5 милиони денари, кој треба да го врати до 2038 година, а кредит пријавил и на име на сопругата, од 610 илјади денари, кој треба да се врати до 2029 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скопски Аеродром доби заменик градоначалник откако Муцунски стана министер

Фото: Општина Гостивар

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Приведени десет лица меѓу кои и полицајци и царинарници во полициската акција во Куманово, Скопје и Тетово

Редакција

Се манипулира со регресот за годишен одмор: Работодавачи исплаќале 100 денари за К-15

Редакција

Павле Беловски избран за претседател на Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници

Редакција