еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Венко Филипче, новиот лидер на СДСМ: Има фирма во Бугарија и неколку станови во Скопје

Поранешниот министер за здравство и актуелен пратеник на СДСМ, Венко Филипче е новиот претседател на партијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Филипче избран за нов лидер на СДСМ

еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист кој го доставил до Антикорупциската комисија кога стана пратеник на последните парламентарни избори.

Каков имот пријавил 

На свое име има неколку станови во Скопје, од кои два се од наследство.

Вози возило Индиан, а на име на сопругата пријавил Мерцедес.

Има акции во Макпетрол, Гранит, Стопанска банка Скопје и Макстил.

Од 2022 година има и фирма во Бугарија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Следува период на реорганизација и реформа во СДСМ, најави Филипче по победата

Фото: СДСМ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото+Видео) Слушнете ја победничката песна на „Нокаут“ на „Макфест“: „Сакам да живеам“

Редакција

(Видео) Подзаборавени снимки од „Вардар филм“ за големината на 11 Октомври

Редакција

И прилепскиот карневал „Прочка 2020“ се откажува поради корона вирусот

Редакција