еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Како работела Орка холдинг лани

Орка холдинг АД Скопје лани остварила добивка пред оданочување од 201 милион денари, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Друштвото лани имало приходи од 347,8 милиони денари, а расходи од 146,8 милиони денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој сè е акционер во Жито Полог, кој го презеде Орка холдинг

Орка Холдинг официјално го презеде Жито Полог

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бугарија го блокира потпишувањето на Фронтекс поради македонскиот јазик: Ќе има ли проблеми во борбата против нелегалната миграција?

Редакција

Колекција на Музејот на современа уметност-Скопје ќе биде претставена во Виена

Редакција

Кој е Тирон Јајага, кандидатот за заменик министер за одбрана на Алијансата за Албанците

Редакција