еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Кои се новите директори на клиниките

Министерот за здравство Арбен Таравари именуваше нови в.д. медицински директори во следните јавни здравствени установи:

Универзитетска клиника за уво нос и грло – д-р Игор Камшикоски.

Универзитетска клиника за дерматологија – д-р Катерина Дамевска.

Универзитетски институт за радиологија – д-р Соња Николова.

Универзитетска клиника за ендокринологија, дијабетес и метаболични нарушувања – д-р Танер Хасан.

Универзитетска клиника за психијатрија – д-р Славица Арсова-Хаџиангелковска.

Универзитетска клиника за гастроентерохепатологија – д-р Мери Трајковска.

Универзитетска клиника за нефрологија – д-р Никола Ѓоргиевски.

Универзитетска клиника за ревматологија – д-р Емилија Сандевска.

Универзитетска клиника за физикална медицина и рехабилитација – д-р Злате Мехмедовиќ.

Универзитетска клиника за хируршки болести „Св. Наум Охридски“ – д-р Небојша Настов.

Општа болница „Д-р Ферид Мурад” Гостивар – д-р Арѓент Муча.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ирена Алексиоска Папестиев е нова директорка на Клиниката за гинекологија и акушерство

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Пендаровски ја поклони книгата „Македонија е се што имаме“ од Глигоров на библиотеката на Парискиот мировен форум

Редакција

Истрага за Бајден и неговото семејство

Редакција

Расте бројот на реинфекции со Ковид-19, минатата недела регистрирани 272

Редакција