еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Колкав промет остварија акциите на Комерцијална, Алкалоид и НЛБ Банка во јуни

Македонската берза го објави билтенот за јуни кој покажува дека најголем промет оствариле акциите на Комерцијална банка АД Скопје, Алкалоид АД Скопје и НЛБ Банка АД Скопје.

Со акциите на Комерцијална банка е остварен промет од 131,4 милиони денари, со акциите на Алкалоид, 74,8 милиони денари, а со акциите на НЛБ Банка, 54,3 милиони денари.

Во Топ 5 акции со најголем промет се и акциите на Макпетрол АД Скопје и Македонски телеком АД Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пад на прометот на Македонската берза во јуни

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бизнисот против замрзнување на цените, смета дека државните резерви се подобар механизам

Редакција

Москва демантира: Путин нема двојник за јавни настапи

Редакција

Бројот на заразени со Ковид-19 во светот надмина 13 милиони лица

Редакција