еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Коце Трајановски нов в.д. директор на ЈП за државни патишта

Поранешниот градоначалник на Град Скопје и Општината Гази Баба, Коце Трајановски, кадар на владејачката ВМРО-ДПМНЕ е нов в.д. директор на Јавното претпријатие (ЈП) за државни патишта.

Тој доаѓа на местото на Ејуп Рустеми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сашо Клековски назначен за в.д. директор на Фондот за здравствено осигурување

Александар Пандов именуван за в.д. директор на Управата за извршување на санкции

Здравко Трајанов нов в.д. директор на „Национални шуми“

Фото: Фејсбук/Трајановски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Уште колку пратеници фалат за да поминат уставните измени во Собрание

Редакција

Жито Полог со загуба во првото полугодие

Редакција

Ќе се пласира ли Македонија во финалето на Евровизија: Вечерва настапува Васил Гарванлиев

Редакција