еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Кумановец силувал сограѓанка и со телефон го снимал настанот

Од Министерството за внатрешни работи информираа дека СВР Куманово поднело кривична пријава против И.А. (48) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад и силување“.

На 9.6.2024 година пријавениот во неговиот дом, со закана извршил обљуба над Б.К., а целиот настан го снимил со мобилен телефон.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Истражување на јавното мислење во Македонија и Грција: Договорот од Преспа останува чувствителна тема за двете страни

Редакција

Гром ја опожари куќата на семејство од Долно Лисиче, потребни се средства за обновување

Редакција

„Виз Ер“ и „Луфтханза“ доставиле барања за субвенции за воведување нови авиолинии

Редакција