еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Куќен притвор и за петтиот осомничен за упадот во М-НАВ

Едно од четирите лица кои се осомничени за упадот во М-НАВ, а кои беа недостапни за органите на прогон, вчера беше уапсено, а денеска му е одреден куќен притвор.

„За лицето осомничено за кривично дело – Загрозување на безбедноста на воздушниот сообраќај кое повеќе дена беше недостапно на органите на прогонот, а вчера беше лишено од слобода на граничен премин, Основниот кривичен суд Скопје определи мерка куќен притвор.

Основното јавно обвинителство Скопје ќе вложи жалба на ваквата одлука“, велат од Основното јавно обвинителство Скопје.

Насилникот беше во бегство осум дена. По другите тројца се уште се трага.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е петтиот приведен за упадот во М-НАВ

Приведен еден од избеганите за упадот во М-НАВ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ССНМ: Медиумските работници по известувањето за време на кризна состојба се соочуваат со несигурност, страв, анксиозност, осаменост, несоница, замор

Редакција

Грција ги заострува мерките на границите: Бидете подготвени на се почести тестирања по случаен избор

Редакција

(ВИДЕО) Детали од МВР за полициската акција во која се упасени 12 лица, меѓу кои и полицаец, за дрога и оружје

Редакција