еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Лицето кое го симна македонското знаме на Кораб не е македонски државјанин

Лицето Изет Шулку кое во придружба на други лица го симна македонското знаме на Кораб и го замени со албанско, не е државјанин на Македонија, информираа од Министерството за внатрешни работи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Македонското знаме на Кораб заменето со албанско, примитивен чин на „планинари“

Од таму велат дека се преземаат дополнителни мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 25 пациенти, а вкупно се лекуваaт 263

Редакција

Од Ковид-19 починаа 32 лица, најмногу од Скопје, Струмица и Гостивар, најмладото на 40-годишна возраст

Редакција

(Графикон) Досега со Ковид-19 се заразиле вкупно 2.738 деца до 9 години

Редакција