еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Мазутот поевтинува, цената на бензините и дизелот останува иста

Малопродажната цена на „мазутот М-1 НС“ од вечерва на полноќ се намалува и сега ќе изнесува 47,625 денари за килограм, одлучи Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад (РКЕ).

Цената на бензините и дизелот останува иста.

Бензинот „Еуросупер БС-95“ и понатаму ќе се продава за 84 денари за литар, „Еуросупер БС –98“ за 86 денари за литар, а дизелот за 77 денари за литар.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филипче: Има доволен број на кревети на Инфективна клиника и во ГОБ „8 Септември“

Редакција

Телеком Србија втора година по ред најголема и најуспешна компанија за телекомуникации во регионот

Редакција

Вршителите на туристичка дејност бараат помош од Владата

Редакција