еМагазин
Image default
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Малиот Павел по сообраќајна несреќа е во количка, потребни се средства да застане на нозе

После преживеана тешка сообраќајна несреќа Павел се здобил со тешки телесни повреди на главата, крварење во мозокот, крварење на плуќата, 33 дена бил во кома и се здобил со парализа на десната страна.

„Во моментот Павел не може да оди. Од терапиите што ги направивме имаше подобрување, па затоа апелирам повторно за помош. Да не дозволиме детството на Павел да помине врзан за кревет и количка.

Затоа јас како самохрана мајка на Павел и уште 3 братчиња на Павел ве замолувам за помош за дар од вашето срце. Да ја вратиме насмевката на неговото лице,“ се вели во апелот за помош.

Контакт телефон од родителите: 071 206 378

Т-Мобиле 143 129

А1 143 462

Стопанска банка: 200003265336115
IBAN: МК 07200003986659543
Swift: STOBMK2X
PAVEL MARKOV Ul. 30 Septemvri br.13, 2310 Vinica.

За хуманите луѓе од странство: gofund.me.
Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Приведен Драги Рашковски, Обвинителството започна истрага за набавката на софтверот и бара притвор

Редакција

ЕКСКЛУЗИВНО: Први фотографии од „Лимак Скопје Хотел“

Редакција

Во новата влада на Албанија ќе има и министер Македонец

Редакција