еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Маричиќ, Шаќири и Бајрами ќе земаат апанажа

Поранешниот вицепремиер за европски прашања, Бојан Маричиќ, поранешниот министер за образование и наука, Јетон Шаќири и поранешниот министер за информатичко општество и администрација, Наим Бајрами, ќе добиваат апанажа по престанок на нивниот работен однос, одлучи собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата.

Истата во висина на платите кои ги имаа, ќе ја земаат една година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груби ќе предава новинарство, Османи ќе оперира, Пенов во пензија, Гркова се вратила во МВР

Уште седум пратеници добија апанажа, засега 36

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ковачевски: Нема ништо ново во однос на францускиот предлог, разговорите продолжуваат

Редакција

Двајца наши лекари кои биле на конгрес во Мадрид се тестирани на корона вирусот

Редакција

Родителите кои сакаат да ги вакцинираат децата со „Фајзер“, треба да ги пријават на сајтот vakcinacija.mk

Редакција