еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за одбрана склучи договор со “Арц ЛТД“, вреден 454,6 илјади евра

Министерство за одбрана – сектор за логистика склучи договор за набавка на опрема за воен ЦИРТ и сајбер оперативен центар, со друштвото за производство, трговија и услуги Арц ЛТД ДОO Скопје.

Вредноста на договорот е 27.960.800 денари или 454.647 евра.

Сите детали ОВДЕ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ахмети и Џафери да ја кажат вистината за содржината на УСБ-то и пликото што им било дадено, повика Мицкоски

Редакција

Лицето за кое што постои сомнеж дека го усмрти сторителот на масакрот во Цетиње, не треба да одговара кривично, вели адвокат

Редакција

Во сообраќајка во тетовско Слатино загина 19-годишно момче од Теарце

Редакција