еМагазин
Image default
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Млад брачен пар на свадбата собрале 40.000 денари за лекување на Мартин

Младиот брачен пар Христијан Неделковски и Моника Јаневиќ Неделковска со помош на нивните гости на денот на нивната свадба собраа и донираа 40.000 денари за малиот Мартин.

„Со ова го најавија остварувањето на нашата следна идеја, а тоа е можноста да на ваков тип веселби секој кој има желба место различни цвеќиња, бомбоњери да донира на оние на кои тоа ќе им е најпотребно.

Христијан и Моника вам ви благодариме за хуманиот гест и нека животот ви носи само радости,“ велат од ECrowd.mk.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Потребна е помош за лекување во САД: Мартин боледува од редок и агресивен тип на тумор што ја уништува коската на првиот пршлен

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонија на листата на „Нешнл географик“ помеѓу 28 држави кои мора да се посетат во 2019 година

Редакција

Пожари кај Дојран, Свети Николе и во демирхисарско

Редакција

(Видео) Страв во очите на синот на Кашоги при средбата со принцот на Саудиска Арабија

Редакција