еМагазин
Image default
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Можеме да собереме 15.000 евра за тригодишниот Илин, кој го чека трета операција

Малиот Илин има 3 години и роден е со невус (заболување на кожата што може да премине во меланом).

До сега се направени две операции, неопходно е да се направи трета операција како би се отстранило целосно делот кој е зафатен на кожата.

„Ваквиот тип на оперативни зафати не не се изведуваат во Македонија и потребна да се направи нова финална операција во Турција од каде ветуваат дека проблемот ќе биде целосно решен.

Првите две операции се изведени од тим од Белград, но поради сериозноста на состојбата потребна е трета и последна интервенција. Согласно сите прегледи и консултации со болницата во Турција целата интервенција би чинела 15.000 евра,“ се вели во апелот на ecrowd.mk.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ни чекор напред против загадувањето: Почнаа смрдливите скопски денови

Редакција

Рускиот напад врз Украина може да почне во следните часови или денови и ќе биде екстремно насилен, тврди САД

Редакција

Поразителни резултати: Странските директни инвестиции едвај 55,6 милиони евра

Редакција