еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови директори и на клиниките за дигестивна хирургија и на детски болести

Министерот за здравство, Арбен Таравари именуваше нови в.д. медицински директори.

„На Универзитетска клиника за дигестивна хирургија за директор е именуван проф. д-р Огнен Костовски.

На Универзитетска клиника за детски болести за директор е именуван д-р Реџеп Мемеди,“ информираа од Министерство за здравство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Оливер Зафировски нов директор на Клиниката за пулмологија и алергологија

Смена на директори на ГОБ „8 Септември“ и Институт за јавно здравје

Кои се новите директори на клиниките

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бабуновска: Епилепсијата е многу повеќе од контрола на напади, коскеното здравје не треба да биде запоставено

Силвана Жежова

Детален преглед: Во Скопје од Ковид-19 има 139 заразени основци и 70 средношколци

Редакција

Убава вест: Оздравени 368 заболени од Ковид-19, најмногу во Скопје, Куманово, Тетово и Штип

Редакција