еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови пратеници во Собранието се Јане Мицевски и Малиша Станковиќ

Јане Мицевски и Малиша Станковиќ од коалицијата „Твоја Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ се нови пратеници во македонското Собрание.

Тие доаѓаат на местото на сега веќе поранешните пратеници, Синиша Стојаноски, кој стана директор на ГОБ „8 Септември“ и Бобан Николовски, кој стана директор на Царинска управа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Смена на директори на ГОБ „8 Септември“ и Институт за јавно здравје

Каков имот пријавил Бобан Николовски, новиот директор на Царина

Бобан Николовски нов директор на Царинската управа

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Груевски има највисок рејтинг во анкетата на ИРИ

Редакција

Алијанса за Албанците не е против предвремени избори, но приоритет и е евроинтеграцискиот процес

Редакција

Кој ќе седне во претседателската фотелја на претседателот Иванов?

Редакција