еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Од вчерашниот пад на дрво во Скопје биле поврдени две жени, едната од Прилеп, другата од Скопје

Од вчерашниот пад на дрво во Скопје биле поврдени две жени, едната од Прилеп, другата од Скопје, информираа денеска од Министерството за внатрешни работи (МВР).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Жена е повредена откако врз неа падна дрво во скопски Центар

Со тешки телесни повреди се здобила В.Л. (28) од Прилеп, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ Скопје, а со телесни повреди се здобила и А.А. (35) од Скопје, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Дрвото поради невреме падна на булеварот.„Климент Охридски“ во Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Убава вест: 184 оздравени од Ковид-19

Редакција

Министерката за култура прво им укажа на уметниците како да творат за да нема говор на омраза кон Бугарија, па се дообјасни и извини

Редакција

Кафана „Шпајз“ бара келнери, плата 30.000 денари

Редакција