еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Од ЗНАМ ги соопштија кандидатите за заменици министри

Од владејачката ЗНАМ денеска ги соопштија своите кандидати за заменици министри.

Предлог за заменик министер во Министерството за дигитална трансормација е Мирослав Лабудовиќ, а за во Министерството за енергетика и рударство и минерални суровини, Радослав Настасиевиќ-Варџиски.

ЗНАМ има двајца министри во Владата, министерот за правда Игор Филков и министерот за јавна администрација, Горан Минчев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Игор Филков, кандидат за министер за правда

Кој е Горан Минчев, кандидат за министер за јавна администрација

Фото: ЗНАМ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Украинците имаат план доколку Зеленски биде убиен, откри американскиот државен секретар Блинкен

Редакција

Кривичен потврди дека нема пропусти во работењето на клиниката Жан Митрев во случајот со МАЛМЕД

Редакција

Македонија одбележува 30 години независност

Редакција