еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Од четврток до средината на следната седмица температури и над 40 степени

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека под влијание на многу топла воздушна маса од југ, продолжува периодот на сончево и многу топло време, освен во недела кога во попладневните часови ќе има услови за изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Дневната температура насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C.

Особено топло ќе биде од четврток до средината на следната седмица кога на повеќе места ќе биде активирано портокалово ниво за опасност од високи температури.

Фото: Игор Бансколиев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

БРАВО: Гифти текс од Прилеп на свој трошок почна да произведува заштитни маски, кои ќе се донират

Редакција

(Видео) Во Мариупол, градот што повеќе не постои, прекин на огнот за евакуација на цивилите

Редакција

Дали вакцините против Ковид-19 ја менуваат вашата ДНК и предизвикуваат рак?

Редакција