еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Општина Кавадарци склучи договор со „Бошкоски и Тошески инженеринг – теракота„ вреден 482 илјади евра

Општина Кавадарци склучи договор за изградба на дом на културата во селото Дреново со заштитното друштво за производство, градежништво, инженеринг, трговија и услуги, Бошкоски и Тошески инженеринг – теракота увоз-извоз Прилеп ДОО.

Вредноста на договорот е 29.643.256 денари или 482.004 евра.

Сите детали ОВДЕ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Коста Петров утре ќе ја промовира првата детска сликовница и шеста книга „Се што би сакал да знаев порано“

Редакција

Расте бројот на лицата во Македонија кои по третпат заболеле од Ковид-19 и на починати со реинфекции

Редакција

Поскапи горива од ноќеска на полноќ

Редакција