еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Поранешниот директор на Финансиска полиција, Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на Финансиската полиција, Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ.

Тој пред неколку месеци беше во фокусот на јавноста поради „војната“ со поранешната шефица на Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, по што се повлече од директорската функција, а Русковска беше суспендирана.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Обвинителството ги офрли кривичните против поранешниот директор на Финансиската полиција, Арафат Муареми

Арафат Муареми се повлече од функцијата директорот на Управата за финансиска полиција

Русковска суспендирана поради претресот кај Арафат Муареми

Фото: ДУИ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хорор во Велес: Сакал да ја убие сопругата тепајќи ја со кабел

Редакција

Дизелот поевтинува, бензините поскапуваат

Редакција

Последниве осум години веројатно се најжешките во историјата

Редакција