еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Пораснаа цените на бензините и дизелот

Од вечерва на поноќ малопродажната цена на бензините Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98 се зголемува за 1 ден/лит, одлучи Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад (РКЕ).

Малопродажните цени на Еуродизел (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1), се зголемуваат за 0,50 ден/лит.

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС, се зголемува за 0,626 ден/кг.

Со новата одлука, цената на бензинот Еуросупер БС – 95 ќе биде 84 денари за литар, на Еуросупер БС – 98, 86 денари за литар, на дизел горивото Еуродизел БС (Д-Е V), 77 денари за литар, на маслото за горење – Екстра лесно 1 (ЕЛ-1), 75,50 денари за литар и на мазутот М-1 НС, 48,634 денари за килограм.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Убава вест: Нови 15 лица во Македонија излечени од коронавирусот

Редакција

Комисијата за заразни болести во среда ќе расправа за состојбата со „мајмунски сипаници“

Редакција

Каракачанов: Историски факт е дека Бугарија била сојузник на Хитлер, но тоа не значи дека треба не нарекувате фашисти

Редакција