еМагазин
Image default
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Потребна е помош за лекување во САД: Мартин боледува од редок и агресивен тип на тумор што ја уништува коската на првиот пршлен

Четиригодишниот Мартин боледува од агресивен тип на тумор што ја уништува коската на првиот пршлен.

Локацијата е екстремно опасна за животот на Мартин и мора да се лекува што побрзо.

Единствена надеж за Мартин е да има серија од склерозации на цистата во Клиниката за деца во Охајо, САД. Цената на три склерозации, што ќе се прават на секои три месеци е 52.000 долари.

Дополнително Мартин ќе треба да патува во Америка и таму да престојува за време на третманите.

Сметките за донации се во рамките на апелот:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Четири нови случаи на голема кашлица, бројката се зголеми на 22

Редакција

Убава вест: Младиот Никола за кој се сплоти цела Македонија победи во битката со ракот

Редакција

ЕСМ Дистрибуција на топлина склучи договор со “Вортекс ЕД“ вреден 7,6 милиони евра

Редакција