еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Села и Таравари уште се судат за печатите на Алијанса за Албанците

И по неколку месеци сѐ уште не се знае чива е Алијанса за Албанците (АА), бидејќи не е завршен судскиот процес за тоа кој ќе ги поседува печатите на партијата, информираше вчера Зијадин Села, кој себе си се гледа како претседател на партијата.

Во меѓувреме партијата остана поделена. Дел е во крилото на Арбен Таравари, кое стана дел од новата Влада, а Таравари министер за здравство, а другиот дел е во крилото на Села, кој останува во коалицијата „Европски фронт“, предводена од опозициската ДУИ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавил Арбен Таравари, новиот министер за здравство

Кој е Арбен Таравари, кандидат за министер за здравство

Фото: АА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Притвор за 21-годишен скопјанец, кој предизвика сообраќајката со човечка жртва во Ново Лисиче

Редакција

Најпознатите изреки на Гоце Делчев: Македонија слави 148 години од неговото раѓање

Редакција

„Црна“ ковид-статистика за Штип: Петмина на возраст од 48 до 79 години го загубија животот од Ковид-19

Редакција