еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Синиша Ивановски нов директор на Железници инфраструктура, претпријатието доби и нов УО

Синиша Ивановски е нов директор на Железници инфраструктура.

Тој доаѓа на местото на досегашниот директор Зоран Трифуновски.

Железници инфраструктура доби и нов состав на Управниот одбор (УО).

За претседател на УО е избран Роберто Тошевски, а за членови Јован Симевски, Сашо Мојсовски, Небојша Захариески, Голубина Арсовска, Елена Стојкоска и Александар Маџаров.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Проф.Трајковски: Ковид-19 се уште останува подмолна болест што заслужува внимание, смртноста е 2,5 пати повисока од грип

Редакција

(Фото) Уловена „жестока женска расправа“ за буџетот за 2020 година

Редакција

Ковачевски откри зошто го викаат Таче

Редакција