еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Смена на директори на ГОБ „8 Септември“ и Институт за јавно здравје

Доктор Синиша Стојаноски е нов директор на ГОБ „8 Септември“. Тој доаѓа на местото на Христијан Костов.

Стојаноски е Доцент на Институтот за Патолошка физиологија и нуклеарна медицина, а во моментот е пратеник во Собранието.

Нова директорка на Институтот за јавно здравје е Марија Андоновска. Таа работи на Уни­вер­зи­тет­ски­от сто­ма­то­ло­шки кли­нич­ки цен­тар во Скопје и е асистент на Катедрата за болести за забите и ендодонтот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се новите директори на клиниките

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЗНМ со реакција за рекламите на Владата платени со пари од СДСМ

Редакција

Дебата во Европарламентот за Македонија и регионот: Една од главните точки е спорот со Бугарија

Редакција

Притворениот екс директор на УБК, Атанасовски неможе да се сети кај се бил на 27 април

Редакција