еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Со Клековски во Фондот за здравство директор ќе биде и Бранко Аџигогов

Освен Сашо Клековски, за кој вчера Владата информираше дека е назначен за в.д. директор на Фондот за здравствено осигурување, в.д. директор ќе биде и Бранко Аџигогов (заменик-директор).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сашо Клековски назначен за в.д. директор на Фондот за здравствено осигурување

Аџигогов доаѓа од редот на вработените и има повеќегодишно искуство во делот на менаџментот на Фондот, информираа од таму.

Новите директори денеска ги презедоа функциите од досегашните, Магдалена Филиповска Грашкоска и Асаф Абдурамани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Коце Трајановски нов в.д. директор на ЈП за државни патишта

Гоце Димовски назначен за в.д. директор на ТИРЗ

Здравко Трајанов нов в.д. директор на „Национални шуми“

Фото: ФЗО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Советот за безбедност на бугарската Влада ќе ја анализира политика кон Македонија, без да се излегува од рамката усвоена од бугарскиот Парламент

Редакција

Починаа тројца нови пациенти од корона вирусот, од Скопје, Дебар и Струмица

Редакција

Монструозен случај во Скопје: Татко повеќепати ја силувал 13-годишната ќерка

Редакција