еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

Трето издание на Охридскиот вински фестивал од 27 до 29. јуни

Третото издание на винскиот фестивал – „Ohrid wine festival“ ќе се оддржи на 27, 28 и 29. јуни на улица „Кеј Македонија“ пред хотелот Палас во Охрид, а посетителите ќе имаат можност да дегустираат од најубавите македонски вина, вкусна храна и одлична културно – музичка програма со македонски музички артисти.

На брегот на Охридското езеро посетителите ќе имаат можност да уживаат во музиката на Влатко Лозановски, Ареа, Куку Леле, Миле Кузмановски, Некст Тајм и многу други.

Оваа манифестација воедно го најавува и летниот културен бран на нашата најзначајна туристичка и културна дестинација.

На фестивалот ќе учествуваат голем број од најпознатите македонски винарии, како и мали семејни винарии, а целата понуда ќе биде збогатена со гурмански деликатеси.

Промотивна објава

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Извршител заплени удел во фирма на Цветан Панделески од 2,6 милиони евра

Редакција

(Галерија) Штипското кафуле Angels cafe украсено како од бајките: Живи и здрави сме и тоа е доволно да уживаме во најубавиот месец во годината

Редакција

80,1% од починатите од Ковид-19 во Македонија со претходни заболувања

Редакција