еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Три дена ја нема Вања Ѓорчевска, во потргата се вклучи и Интерпол

Поминаа три дена откако исчезна 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје.

Од вчера за неа е распишана и меѓународна потерница, а во истрагата се вклучи и Интерпол, а Министерството за внатрешни работи формираше и специјален штаб.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Распишана меѓународна потерница по Вања Ѓорчевска: Интерпол се вклучи во потрагата

Во текот на вчерашниот ден се појавија шпекулации дека е пронајдена во некоја од соседните држави, а Министерството за внатрешни работи демантираше.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР демантира дека Вања Ѓорчевска е пронајдена и апелира да не се шират дезинформации

И граѓани од регионов се вклучија во потрагата, споделувајќи фотографии на социјалните мрежи, со детален опис на Вања.

Таа исчезна во понеделникот наутро на пат кон училиштето Песталоци.

Секој што има каква било информација за Вања да пријави на 112.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) 14-годишната Вања Ѓорчевска не е единственото дете кое го бара МВР, активни се потерници за уште шест малолетници

И Ловечката федерација се вклучи во потрагата по Вања Ѓорчевска

(Фото) МВР објави фотографија и опис од исчезнатата Вања Ѓорчевска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Рекордни 50 починати од Ковид-19, дури 19 од Скопје

Редакција

Дали е доволно добар францускиот предлог засега ќе се воздржам да коментирам, сакам да помине еден поширок круг на консултации, вели Пендаровски

Редакција

Заменик-министерот за здравство Илир Хасани поднесе оставка

Редакција