еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Управата за водење на матичните книги вработува 82. службеници

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 82. државни службеници во Министерство за правда – Управа за водење на матичните книги за следните работни места.

Се бараат двајца помлади референти – матичари во подрачна канцеларија на Одделение за матично работење, Подрачна канцеларија Македонски Брод, Одделение за матично работење – Битола, Сектор за управно-надзорни работи од областа на матичното работење, планирање и анализа, помлад референт – матичар во подрачна канцеларија на одделение за матично работење, Подрачна канцеларија – Неготино, Одделение за матично работење – Велес, Сектор за управно-надзорни работи од областа на матичното работење, планирање и анализа, помлад референт – матичар во матично подрачје, Матично подрачје Росоман, Подрачна канцеларија – Кавадарци, Одделение за матично работење-Велес, Сектор за управно-надзорни работи од областа на матичното работење, планирање и анализа…

Сите детали ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дирекцијата за заштита и спасување вработува етнички Албанци во Кратово, Радовиш и Делчево

Дирекцијата за заштита и спасување вработува 24 службеници

Министерството за финансии вработува 20 службеници

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ковид-19 не ги „зарази“ гигантите од прехранбената индустрија: Значително поголеми добивки

Редакција

Национални шуми на врвот: Топ 10 најголеми должници на УЈП

Редакција

Владата „крчка“ нов закон за градење: Се менува постапката за добивање одобренија

Редакција